Látkové kytičky na způsob kanzashi

Kategorie:
Datum vložení:
Šití
25.08.2013                   19:39:33
Počet kusů:
1
Doba přípravy:
Asi 1/2 hodiny
Potřeby:

Šablona ze čtvrtky - kruh o průměru 8 cm
nůžky,jehla, nit
zavírací špendlík
knoflík
zbytky látek, nejlépe tenké bavlny nebo batistu,stačí kousek cca o velikosti kapesníku, případně se dají použít přímo kapesníky, které vám leží doma nevyužité, a pořád dostáváte jako dárek další a další.... Dá se použít i organza, kraje se ale musí lehce ožehnout, aby se netřepila. Dokonce jsem zkusila i netkaný textil - utěrku, a také to šlo :-)

Postup:

Podle šablony nakreslíme na látku 5 kruhů a vystřihneme. Každý kruh přeložíme v polovině a vzniklý půlkruh znovu přeložíme, máme tedy čtvrtkruh. V oblouku prošijeme přibližně půl cm od kraje řídkým předním stehem , začneme od místa, kde se přeložená látka setkává. Lehce nabereme a stejně prošijeme všechny okvětní plátky, aniž bychom nit stříhaly. Dáváme pozor, aby všechny plátky měly přeložku stejným směrem. Poslední nabraný plátek přišijeme k prvnímu, utáhneme a prošíváme vršky skladů nejdřív z lícu, důkladně utahujeme, pak z rubu, opět utahujeme. Aby nebylo vidět středový otvor, přišijeme v rubu čtvereček stejné látky o velikosti asi 1,5 x 1,5 cm (stříháme přibližně 2x2cm), z lícu všijeme knoflík a nakonec do rubu zapínací špendlík.
Použití: na sako či kabát, k ozdobení tašky, ale i na sponu do vlasů nebo čelenku. Ještě jsem nezkusila použít tyto kytičky na ozdobu věnečků, pletených z papíru, třeba by to také šlo?

Poznámka:

Kytičky se mohou dělat i menší, minimálně však o průměru kruhu 7 cm. Kdo chce větší, tak si udělá kruh 9 nebo 10 cm, to je maximum, větší kytky už nejsou hezké.

udělit plusový bod - udělit plusový bod
Počet bodů: 3
         

Fotografie

Látkové kytičky na způsob kanzashi
Z odstřižků bavlny

Komentáře k práci "Látkové kytičky na způsob kanzashi"

autor: Ivana Ch
vloženo: 26.08.2013 03:32:32
 

smajliksmajliksmajliksmajlik


Přidat komentář

Vaše jméno:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
odkaz - Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko URL a vložte www adresu
Antispam: - do kolonky zadejte aktuální rok (např.: 2020)
   

Tématické fráze

youtube kanzashi návod kanzashi šablona návod na kanzashi látková kytička návod návod kytičky z látky návod na šité látkové kytičky látkové kytičky látkové kytky látkové kytky do vlasů jak udělat látkovou kytičku kytičky z látky návod na šití látkových kytiček návod na látkové kytičky látkové kytky návod návod na kytičky z látky látkové květiny návod jak ušít kytičky látková kytička kanzashi látkové kytičky jak usit kytku návod na látkové kytičky kanzashi jak ušít látkovou kytičku kanzashi šablony šablony na kytičky kanzashi jak udělat kytičku z látky youtube látkové květiny kanzashi šablona kytička kytičky kanzashi šité kytičky kytička z látky kytičky z látky návod kytičky do vlasů látková kytka návod jak ušít kytičku kanzashi návod kanzashi květiny z látkových stuh látkové kytičky návod kytička z látky návod kanzashi návody šité kytičky z látky návod na látkovou kytičku látková kytka


Statistiky ručních prací

Za týden: 0 prací
Za měsíc: 0 prací
Celkem: 1823 prací
S fotkou: 1749 prací
Copyright © 2008 - 2020 www.topkonicek.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Linka
PHP: www.j-soft.cz | info@topkonicek.cz | Obecné podmínky | Výměna odkazů | Kontakty
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz