Drátované drobnosti

Kategorie:
Datum vložení:
Výroba šperků
04.03.2011                   19:38:44
Potřeby:

Drát 0,8 mm, drát 0,3 mm, ketlovací kleště, ploché kleště bez vroubků, korálky

Postup:

Spirála
Na jednom konci drátu uděláme ketlovacími kleštěmi malé očko. Pokud budeme chtít do středu spirály dát korálek, uděláme očko větší. Pak vezmeme vzniklé očko do plochých kleští a stáčíme hustou nebo volnou spirálu. Až máme pár otoček, můžeme vzít do ruky a motat už jen v ruce. Až máme spirálu požadované velikosti, drát ustřihneme a uděláme ketlovacími kleštěmi „závěsné“ očko.

Dvojitá spirála – se dvěma očky
5cm drát chytneme ketlovacími kleštěmi uprostřed a točíme z obou ramen spirálu tak, že jedno rameno drátu následuje to druhé, obě točíme stejným směrem. Nakonec na obou koncích drátu uděláme závěsná očka.

Klícka pro korálek
Ustřihneme si drátek podle velikosti požadované klícky a na obou jeho koncích vytočíme spirálu – točíme je tak, aby se ve středu drátu potkaly. Obě spirály ohneme „na sebe“ a vtlačíme do nich korálek, který si tím sám klícku vytvaruje.

Klícka pro korálek se závěsným očkem
Ustřihneme si drátek podle velikosti požadované klícky a na obou jeho koncích vytočíme spirálu – točíme je tak, že jednu točíme dolů a druhou nahoru. Až se ve středu drátu potkají, ohneme je k sobě a vtlačíme do nich korálek, který si tím sám klícku vytvaruje. Uprostřed mezi původními spirálami nám zůstene závěsný háček, který ještě mírně dotvarujeme ketlovacími kleštěmi.

Autor: Amira
udělit plusový bod - udělit plusový bod
Počet bodů: 5
         

Fotografie

Komentáře k práci "Drátované drobnosti"

autor: klaka srkipska (neregistrovaný/á)
vloženo: 08.10.2011 17:05:50
  nahlásit
 

super

autor: Patricie
vloženo: 05.03.2011 11:49:27
  nahlásit
 

smajlikVelice pěkné a inspirativní +smajliksmajlik


Přidat komentář

Vaše jméno:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
odkaz - Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko URL a vložte www adresu
Antispam: - do kolonky zadejte aktuální rok (např.: 2021)
   

Tématické fráze

drátovaná vajíčka návod drobnosti z drátu vajčko koralky drat drátkované drobnosti výroba šperků drátované drátování vajíček ruční práce drátování dratovane drobnosti z drátku drátovaná velikonoční vajíčka topkorálek šití drobností klícka z drátku drobnosti ručni práce drobnosti drátovaná vajíčka dratovaní vajička postup drátovane velikonoce jak vyrobit spirálu z drátů klícka pro korálek drátované šperky návody jak vyrobit spirálu ruční práce návody a postupy k drátování drátované vajíčko návod drátování postup velikonoční drobnosti drátované drobnosti drátované drobnosti - návody vyroba dratovanych sperku drobnosti z korálků drátované šperky drátované vajička drátování návody výroba drobností drátovaná klícka návod na drátování spirál rucni vyroba velikonocnich drobnosti drobné ruční práce drátovaná vajíčka postup výroby drátované šperky návod drátovaná spirála ruční práce návody a postupy


Statistiky ručních prací

Za týden: 0 prací
Za měsíc: 0 prací
Celkem: 1835 prací
S fotkou: 1759 prací
Copyright © 2008 - 2021 www.topkonicek.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Linka
PHP: www.j-soft.cz | info@topkonicek.cz | Obecné podmínky | Výměna odkazů | Kontakty
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz