Drátované drobnosti

Kategorie:
Datum vložení:
Výroba šperků
04.03.2011                   19:38:44
Potřeby:

Drát 0,8 mm, drát 0,3 mm, ketlovací kleště, ploché kleště bez vroubků, korálky

Postup:

Spirála
Na jednom konci drátu uděláme ketlovacími kleštěmi malé očko. Pokud budeme chtít do středu spirály dát korálek, uděláme očko větší. Pak vezmeme vzniklé očko do plochých kleští a stáčíme hustou nebo volnou spirálu. Až máme pár otoček, můžeme vzít do ruky a motat už jen v ruce. Až máme spirálu požadované velikosti, drát ustřihneme a uděláme ketlovacími kleštěmi „závěsné“ očko.

Dvojitá spirála – se dvěma očky
5cm drát chytneme ketlovacími kleštěmi uprostřed a točíme z obou ramen spirálu tak, že jedno rameno drátu následuje to druhé, obě točíme stejným směrem. Nakonec na obou koncích drátu uděláme závěsná očka.

Klícka pro korálek
Ustřihneme si drátek podle velikosti požadované klícky a na obou jeho koncích vytočíme spirálu – točíme je tak, aby se ve středu drátu potkaly. Obě spirály ohneme „na sebe“ a vtlačíme do nich korálek, který si tím sám klícku vytvaruje.

Klícka pro korálek se závěsným očkem
Ustřihneme si drátek podle velikosti požadované klícky a na obou jeho koncích vytočíme spirálu – točíme je tak, že jednu točíme dolů a druhou nahoru. Až se ve středu drátu potkají, ohneme je k sobě a vtlačíme do nich korálek, který si tím sám klícku vytvaruje. Uprostřed mezi původními spirálami nám zůstene závěsný háček, který ještě mírně dotvarujeme ketlovacími kleštěmi.

Autor: Amira
udělit plusový bod - udělit plusový bod
Počet bodů: 5
         

Fotografie

Komentáře k práci "Drátované drobnosti"

autor: klaka srkipska (neregistrovaný/á)
vloženo: 08.10.2011 17:05:50
  nahlásit
 

super

autor: Patricie
vloženo: 05.03.2011 11:49:27
  nahlásit
 

smajlikVelice pěkné a inspirativní +smajliksmajlik


Přidat komentář

Vaše jméno:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
odkaz - Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko URL a vložte www adresu
Antispam: - do kolonky zadejte aktuální rok (např.: 2022)
   

Tématické fráze

rucni vyroba velikonocnich drobnosti drátovaná velikonoční vajíčka velikonoční drobnosti šití drobností ruční práce drátování dratovaní vajička postup dratovane drátování návody drátovaná vajíčka ruční práce návody a postupy k drátování drátované vajička drobné ruční práce drátované šperky návody drobnosti z drátku ruční práce návody a postupy drátované šperky drátovane velikonoce vyroba dratovanych sperku drátované vajíčko návod drátované drobnosti - návody výroba šperků drátované drobnosti z korálků drobnosti klícka pro korálek drátování postup jak vyrobit spirálu z drátů topkorálek jak vyrobit spirálu drátovaná vajíčka postup výroby drátované drobnosti drátkované drobnosti drátované šperky návod drátovaná vajíčka návod klícka z drátku drátovaná klícka drátovaná spirála výroba drobností drátování vajíček drobnosti z drátu vajčko koralky drat návod na drátování spirál ručni práce drobnosti


Statistiky ručních prací

Za týden: 1 prací
Za měsíc: 4 prací
Celkem: 1852 prací
S fotkou: 1761 prací
Copyright © 2008 - 2022 www.topkonicek.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Linka
PHP: www.j-soft.cz | info@topkonicek.cz | Obecné podmínky | Výměna odkazů | Kontakty
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz