Svíčky

Kategorie:
Datum vložení:
Jiné ruční práce
13.02.2011                   14:53:02
Potřeby:

Staré svíčky nebo parafín (koupíte v lékárnách či drogeriích)
Knoty (buď ze starých svíček, obyčejných svíček na hřbitov nebo přímo koupíme v drogerii)
Špejle
Formy (můžeme použít nejrůznější kelímky od jogurtů nebo hezky vypadá taky krabice od džusů….fantazii se meze nekladou)
Plechovku
Voskovky
Vonný olej
Hrnec
Ozdoby (např. Kávové zrna, sušené plody, skořice, vanilka…)
Staré noviny

Postup:

1. Připravíme si vše na výrobu svíček, takže si vezmeme hrnec a dáme do něj vodu, rozprostřeme staré noviny na kuchyňskou linku, abychom nic nezašpinily voskem.
2. Poté nasekáme staré svíčky (když budou barevné, nemusíme už potom používat na obarvení voskovky) nebo si přichystáme parafín do plechovky.
3. Plechovku postavíme do hrnce s vodou a déme zahřívat na sporák.
4. Mezitím si přichystáme formy na svíčky. Můžeme postupovat několika způsoby. Buď máme přímo koupené formy nebo si je vyrobíme. Můžeme použít kelímky od jogurtů, které mají někdy opravdu pěkné tvary. Dále můžeme ustřihnout krabici od džusu nebo si vzít ruličku od toaletního papíru, postavit ji na Tvrdý papír a zafixovat plastelínou. Způsobů na výrobu forem je spousta. Stačí zapojit fantazii.
5. Nyní si vezmeme knot potřebné délky a namotáme ho trochu na špejli. Poté špejli položíme na formu tak, že knot visí dolů do nádoby.
6. A teď je čas vylévání vosku do nádob. Pokud chcete aby vám svíčka voněla, tak do roztopeného vosku kápněte pár kapek vonného oleje. Nekapte ale vonného oleje příliš.
7. Nyní si nalijeme trochu vosku na dno nádoby a tím zafixujeme knot na dně. Pokud chceme mít svíčku vyzdobenou, tak je právě čas na skořici, sušené plody apod. Vysteleme tedy formu po okrajích ozdobami.
8. Nyní už jen stačí zalít zbytek vosku a nechat zaschnout.
9. Pokud chceme mít svíčku z více barevných vrstev, musíme vždy počkat až vrstva trochu zatuhne (až je na povrchu škraloup). To brzy poznáte sami jak dlouho čekat.
10. Po zaschnutí vosk možná trochu nahoře u knotu klesne. Stačí si jen nechat trochu vosku stejné barvy na druhý den a poté jen dolít.

Poznámka:

Velmi hezké jsou svíčky tvaru kužele. Formu na takovou svíčku si můžeme vyrobit z tvrdého papíru. Ten srolujeme do tvaru kornoutu a pořádně zafixujeme izolepou a popřípadě i plastelínou a dál pokračujeme už podle postupu.
Stejně tak můžeme použít karton. Ustřihneme si dlouhý pásek kartonu, který poté ohýbáme do tvaru hvězdy. Tento karton opět připevníme k dalšímu kartonu (který nám tvoří dno) plastelínou.

Autor: Sarinka
udělit plusový bod - udělit plusový bod
Počet bodů: 0
         

Fotografie

Komentáře k práci "Svíčky"

autor: maiva
vloženo: 13.02.2011 15:29:06
  nahlásit
 

Nenašla jsem způsob jak barvit voskovkama, možná v textu vypadlo.Sarinko, mohla bys doplnit prosímsmajlik


Přidat komentář

Vaše jméno:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
odkaz - Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko URL a vložte www adresu
Antispam: - do kolonky zadejte aktuální rok (např.: 2023)
   

Tématické fráze

jak vyrobit formu na svíčky jak si ozdobit svíčku ze starých svíček novou jak vyrobit kornout z papíru výroba svíčky s fotkou výroba svíček postup svíčky z voskovek stare svíčky vyroba kornoutu z papiru výroba svíček z parafinu postup práce s plastelínou jak vyrobit kužel z papíru kuzel z papiru jak vyrobit kornout jak obarvit svíčky kreslení na svíčky kornout na vosk ze svíčky ruční svíčky svíčky na hřbitov výroba svíček z voskovek ruční práce svíčky jak vyrobit svíčku z voskovek jak vyrobit svíčky jak vyrobit papirový kužel výroba papírového kornoutu kornout na svíčku ze starých svíček nové jak vyrobit svíčku z vosku jak ozdobit svíčku jak vyrobit papírový kornout jak vyrobit svicku s fotkou formy na svíčky jak si vyrobit svičku svíčka s fotkou svíčka z voskovek jak výrobit svíčku svíčky s fotkou jak vyrobit formu na svicku svíčka s vlastní fotkou jak vyrobit kužel jak obarvit svíčku jak barvit svicky


Statistiky ručních prací

Za týden: 0 prací
Za měsíc: 1 prací
Celkem: 1855 prací
S fotkou: 1762 prací
Copyright © 2008 - 2023 www.topkonicek.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Linka
PHP: www.j-soft.cz | info@topkonicek.cz | Obecné podmínky | Výměna odkazů | Kontakty
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz