MODERNÍ POVLAKY NA 2 POLŠTÁŘKY+ UBRUS

Kategorie:
Datum vložení:
Šití
21.12.2011                   17:25:05
Počet kusů:
1
Doba přípravy:
3 dny
Potřeby:

látku, nitě odpovídající barvě látky, knoflíky, měřídlo, šicí stroj, nůžky a obrazotvornost.

Postup:

Nachystáme si látku a začneme měřít na povlaky. Nejprve si změříme polštáře, abychom věděli, jaký rozměr budeme zhotovovat.
Např povlaky 40 x 40 cm. Takže si nastřihneme pás tak, abychom měli centimetry na šití. Takže pás 80 cm + 8 cm na záložky, šířka by měla být 44 cm. Pokud máme nastřiženo, pak obrátime na rub a začneme jednoduše připravovat povlak. Přední strana polštáře bude vcelku a bude mít 40 cm, zadní strana bude tím 48 cm, na zadní straně zahneme na jedné straně 6 cm a druhé 2 cm tak,aby přesahovaly přes sebe a zašpendlíme nebo zastehujeme.
Poté si naměříme šířku a nastehujeme si od každé strany 2 cm. Dostaneme čtverec 40 x 40 cm. Začneme šít. Nejprve si zašijeme přeložky po celé šířce, každou zvlášť a pak zašijeme povlak
2 cm od kraje po šířce, tak aby zůstaly záložky přes sebe. Pokud máme třepivou látku zaentlujeme po všech stranách. Nejlepší je, aby vzniklý otvor byl uprostřed. Povlak převrátíme na lícovou stranu a přežehlíme. Pokud nebudete chtít zapínání na knoflíky , může zůstat povlak tak jak je. Já však ručně dělám dírky na knoflíky. Změřím si, jak by byly správně od sebe a udělám si značku, pak malými nůžkami udělám dírku podle velikosti knoflíků a obšiji ji. Tak postupuji i při druhém povlaku. Pokud nemám 88 cm v celku, pak si nastřihnu 46 cm na přední díl a zadní díly 1x 26 cm a druhý díl 22 - 24 cm aby bylo na záložky.
Pak si určím, jak velký ubrus chci, jestli obdélník, nebo čtverec nebo jiný tvar.Pak si ho ustřihnu vždy alespoň o 1 cm více na každé straně. Pak po obvodu zahneme a přešijeme. Můžeme našít i krajku, nebo vlnovku.
Upozornění: každá látka, pokud má určitou srážlivost, nejprve vypereme. Pokud bychm je vyprali až po ušití, mohli by se srazit.
Nakonec si určím

udělit plusový bod - udělit plusový bod
Počet bodů: 0
         

Fotografie

Komentáře k práci "MODERNÍ POVLAKY NA 2 POLŠTÁŘKY+ UBRUS"

K práci nejsou žádné komentáře.


Přidat komentář

Vaše jméno:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
odkaz - Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko URL a vložte www adresu
Antispam: - do kolonky zadejte aktuální rok (např.: 2022)
   

Tématické fráze

pletený povlak na polštář návod na šití povlaku na polštář návod na pletené polštářky pletené povlaky na polštářky pletené povlaky na polštářky návody návod šití povlaku na polštářek šití polštářků patwork polštářky návody návod na šití ubrusu šití ubrusů moderni povlaky na polstarky jak ušít polštářek jak ušít polštář návod na šití polštářků siti polstarku navod návod na pletený polštář moderni polstarky pletený polštářek návod šití polštáře postup šití povlaků na polštářky pletené polštáře návody šití povlaků pletený povlak na polštář návod návod na šití polštáře návod jak ušít povlak na polštář návod na ušití povlaku na polštář jak ušít povlak na polštář návody na pletené polštáře pletene polstare navod šití povlaků na polštáře jak ušít povlak na polštářek šití povlaku na polštář pletené povlaky na polštáře pletené polštářky pletené polštáře s návodem povlaky na polštářky moderni pletené povlaky na polštáře návod návod na pletené polštáře návod na ušití polštářku pletené polštáře pletený polštář návod jak ušít ubrus


Statistiky ručních prací

Za týden: 3 prací
Za měsíc: 4 prací
Celkem: 1848 prací
S fotkou: 1761 prací
Copyright © 2008 - 2022 www.topkonicek.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Linka
PHP: www.j-soft.cz | info@topkonicek.cz | Obecné podmínky | Výměna odkazů | Kontakty
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz