Návod na výrobu diplomu

Kategorie:
Datum vložení:
Tvoření s dětmi
15.08.2016                   12:37:22
Potřeby:

papír
lepidlo
nůžky
rámeček
fixa

Postup:

Než si pustíte do samotné výroby diplomu, sežeňte si kvalitní papír. Ten si můžete zakoupit v papírnictví anebo v obchodech specializující se na kancelářské a školní potřeby. Výběr je tu bohatý. Mají tu klasické bílé či barevné papíry, tak i listy s tištěnými ozdobnými detaily. Je jenom na vás jakou variantu papíru si zvolíte.

Ti z vás co preferují originalitu a jedinečné provedení, pak se jistojistě pustí do výroby vlastního papíru. Co k tomu budete potřebovat? Předem si nachystejte pomůcky jako lavor anebo mísu, mixér, rámeček se sítem, váleček, textilii atd. Jako základní surovinu může využít recyklovatelný papír anebo primární rostlinná vlákna. Na paměti mějte, že rostlina musí obsahovat co nejvíce celulózy. Vše důkladně rozemelete na kaši a přidejte dostatečné množství vody. Poté provedete filtraci, v tomto okamžiku se na sítu vytváří tenká vrstva papíroviny. Ta se zbavuje vody. Síto s papírovinou překlopte na připravenou textilii. Následně projeďte po sítu válečkem, tím zbavíte papírovinu přebytečnou vodou. Poté odstraňte rámeček. Máte hotový jedinečný arch papíru, který si dle vaší fantazie můžete dozdobit. Na ozdobu použijte třpytky a podobné materiály. Takto zhotovené archy se vkládají do lisu, kde se nechají určitou dobu. V domáckém prostředí nám k zatížení postačí několik knih. Tedy listy vložíte na desky a ty zatížíte silnějšími svazky knih. Pak se vylisované archy vyndají a suší se na rovné ploše a to na vzduchu. Nakonec se papír přežehlí žehličkou.

Tento unikátní arch papíru si můžete dozdobit samolepkami či jinými obrázkovými motivy. Chybět tu nemohou ani nachystané řádky, které zvýrazníte černou nebo barevnou fixou. Do nichž ručně vypíšete následující údaje: název diplomu, jméno oceněného, umístění a za jakým účelem byl diplom vystaven. Samozřejmostí je i jméno udělujícího, datum a místo. Veškerý text musí být na pohled pěkný a kultivovaný. Takto ručně vyrobený diplom můžete doladit pečetí.

Ukázky již hotových pohárů naleznete [uri]http://www.pohary-bauer.cz/papirove-diplomy/[/uri].

Autor: petanas
udělit plusový bod - udělit plusový bod
Počet bodů: 0
         

Fotografie

Návod na výrobu diplomu
diplom

Komentáře k práci "Návod na výrobu diplomu"

K práci nejsou žádné komentáře.


Přidat komentář

Vaše jméno:
Komentář:
smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík smajlík
odkaz - Pokud chcete přidat odkaz, klikněte na tlačítko URL a vložte www adresu
Antispam: - do kolonky zadejte aktuální rok (např.: 2020)
   

Tématické fráze

navod na vyrobu vanocnich skritku tvoření diplomů šité skřítky návod jak vyrobit vanoční skřítky výroba vánočního skřítka skřítek vyroba ruční výroba skřítků návod na výrobu skřítka diplom výroba výroba bambule návod skřítkové vyroba vánoční skřítek návod výroba diplomu návody na výrobu vánočních skřítků jak vyrobit vánočního skřítka vánoční šitý skřítek návod na výrobu skřítků vánoční skřítek výroba vyrábíme skřítky výroba skřítka vánoční skřítek viroba výroba vánoční skřítek jak vyrobit látkového vánočního skřítka návod na vãnočního skřítka návod na šitý skřítek návod na výrobu vánočního skřítka jak vyrobit diplom jak se vyrabi skřítek šitý vánoční skřítek návod jak vyrobit pečeť vánoční skřítek návod na výrobu vyrábíme vánočního skřítka rámeček na diplom výroba vánočních skritku vánočních vanočni skřitek ručni vyroba jak udělat diplom vánoční skřítci výroba výroba vánočních skřítků vánoční skřítek výroba návod jak vyrobit skřítka vánoční skřítci návod vyroba skritku


Statistiky ručních prací

Za týden: 3 prací
Za měsíc: 4 prací
Celkem: 1820 prací
S fotkou: 1745 prací
Copyright © 2008 - 2020 www.topkonicek.cz | Šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu autorů zakázáno.
Linka
PHP: www.j-soft.cz | info@topkonicek.cz | Obecné podmínky | Výměna odkazů | Kontakty
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Toprecepty.czToprecepty.skTopmoucniky.czTopgrilovani.czTopkonicek.cz